XXI Dni Kukurydzy Skrzelew 2019

Jak co roku w każdą pierwszą niedzielę października w Skrzelewie odbyły się Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego
i Łódzkiego. To impreza wystawiennicza, edukacyjna i rozrywkowa od dwudziestu jeden lat odbywająca się w gminie Teresin, gromadząca rolników nie tylko z powiatu sochaczewskiego.

Na imprezie prezentowały się firmy z branży rolniczej całego Mazowsza, sprzedawcy roślin i produktów ekologicznych. Można było zapoznać się z nowinkami dotyczącymi uprawy kukurydzy; wymienić doświadczenia w uprawianiu tego zboża; zapoznać się z nowymi technologiami, sprzętem rolniczym oraz środkami ochrony roślin.  Nie zabrakło stoisk gastronomicznych z regionalnymi produktami spożywczymi i występów zespołów artystycznych. Jak powiedział przewodniczący Komitetu

Organizacyjnego Tadeusz Szymańczak, na Dniach Kukurydzy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na imprezie swoje stoisko miała także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, reprezentowana przez pracowników biura powiatowego Agencji w Sochaczewie.

Organizacja Dni Kukurydzy ma już swoją długą tradycję i ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wśród których znajduje się ARiMR, a także wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80-tych ubiegłego stulecia.

Data wprowadzenia: 15.10.2019
Data ostatniej modyfikacji: 15.10.2019 13:23