Podlaskie: X Wystawa Koni Hodowlanych w Drohiczynie.

Już po raz dziesiąty w przepięknych okolicznościach przyrody odbyła się Wystawa Koni Hodowlanych w Drohiczynie. W konkursie wzięło udział 11 par źrebiąt i klaczy. Na wystawie były przedstawione konie rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim. Komisja dokonała oceny i wyboru najlepszych z nich. Ocena była wspólna z komentarzem dla każdej klaczy.
Klacze oceniono następująco:
1.   miejsce - klacz o imieniu FANTAZJA oraz źrebię FANT, właściciel Waldemar Zdzichowski,
2.   miejsce - kalcz IRMA z IGLICĄ, właściciel Zdzisław Osmólski,
3.   miejsce - klacz MARGO z MARDOREM, której właścicielem jest Bogumił Sawczuk.
Po raz kolejny wystawa koni hodowlanych  pokazała, że Podlaskie ma się czym pochwalić. Jak przyznają sami hodowcy, przygotowanie zwierząt do takiej wystawy to długa i ciężka praca. To co najmniej dwa, trzy miesiące pracy nad zwierzęciem - zarówno nad kondycją, jak i odpowiednią pielęgnacją.
     W wystawie wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych i instytucji. Imprezie towarzyszyły stoiska handlowe i wystawiennicze. Biuro Powiatowe ARiMR w Siemiatyczach wystawiło swoje stoisko, na którym zwiedzający mogli zasięgnąć informacji na tematy związane z bieżącymi działaniami realizowanymi przez ARiMR. Kierownik BP wręczał puchar dla zdobywcy II miejsca w konkursie.
  Warto dodać, iż przed laty rynek w Drohiczynie był jednym z bardziej popularnych miejsc, gdzie można było kupić uprzęże dla koni, a rymarze przyjeżdżali z daleka by zaprezentować tu swoje wyroby. Do dziś w okolicach Drohiczyna jest wielu znaczących hodowców koni.

  • Kierownik BP ARiMR w Siemiatyczach Witold Twarowski udziela beneficjentom informacji na bieżące tematy związane z ARiMR

  • Prezentacja pięknych okazów koni cieszyła się dużym zainteresowaniem

  • Kierownik BP ARiMR Witold Twarowski wręczył nagrodę Dyrektora POR ARiMR - zwycięzcy II miejsca Panu Zdzisławowi Osmólskiemu właścicielowi pięknej klaczy o nazwie Iglica

Autor: Iwona Chrapowicz

Data wprowadzenia: 30.07.2018
Data ostatniej modyfikacji: 30.07.2018 14:36