Siedlce: Mazowiecka wieś w Europie

W weekend 7-8 września w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Organizator – Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – przygotował już 26. edycję tej wystawy - największego tego rodzaju wydarzenia na obszarze Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Minister Energii  Krzysztof Tchórzewski.

Według szacunków tegoroczną imprezę – podobnie jak w latach ubiegłych - odwiedziło ponad 100 tys. gości, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertami ponad 500 wystawców – od najnowszych technologii i urządzeń do produkcji rolnej przez kiermasze kwiatów, drzew i krzewów do oferty gospodarstw agroturystycznych i prezentacje tradycyjnych i regionalnych produktów spożywczych.

W ramach dwudniowej imprezy odbywającej się pod hasłem „Mazowiecka wieś w Europie” zorganizowano m.in. 15. Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz Wystawę Klaczy i Ogierów Hodowlanych. Nagrody dla hodowców zwycięskich okazów ufundował m.in. Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W Siedlcach nie zabrakło też instytucji działających na rzecz wsi i rolnictwa – swoje punkty konsultacyjne oprócz MODR i ARiMR uruchomiły m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Podsumowaniem tegorocznej imprezy były występy zespołów artystycznych oraz wręczenie nagród i odznaczeń w konkursach na najlepszych rolników i grupy producenckie na Mazowszu.

 • Pracownicy ARiMR na wspólnym stoisku resortowym

  Pracownicy ARiMR na wspólnym stoisku resortowym

 • Wystąpienie wicemarszałek Senatu Marii Koc

  Wystąpienie wicemarszałek Senatu Marii Koc

 • minister energii Krzysztof Tchórzewski wśród nagrodzonych rolników

  minister energii Krzysztof Tchórzewski wśród nagrodzonych rolników

 • Laureatka tytułu superczempiona wystawy

  Laureatka tytułu superczempiona wystawy

 • Stoisko producentów regionalnych

  Stoisko producentów regionalnych

 • Stoisko producentów regionalnych

  Stoisko producentów regionalnych

 • Wystawa maszyn rolniczych

  Wystawa maszyn rolniczych

 • Pokaz szwadronu ułanów

  Pokaz szwadronu ułanów

Data wprowadzenia: 12.09.2019
Data ostatniej modyfikacji: 12.09.2019 12:15