Podlaskie: Cykl szkoleń dla rolników z zakresu przyznawania płatności obszarowych za 2020 rok

24 lutego br., w województwie podlaskim ruszył cykl szkoleń dotyczących przyznawania rolnikom płatności obszarowych za 2020 rok. Spotkania odbyły się już w powiecie augustowskim, bielskim, grajewskim, suwalskim, oraz wysokomazowieckim.

5 marca przeprowadzone zostało szkolenie w powiecie grajewskim w miejscowości Radziłów. Podczas tego spotkania omawiane były warunki przyznawania płatności obszarowych za 2020 rok, oraz zasady wypełniania wniosku o przyznanie dopłat za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Prelekcję wygłosił dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Waldemar Szczesny. Następnie Tomasz Krukowski - kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Grajewie opowiedział rolnikom o działaniu aplikacji eWniosekPlus. Dzięki obecności ekspertów z ARiMR rolnicy mogli lepiej poznać tę aplikację oraz uzyskać informacje dotyczące płatności obszarowych. Rolnicy z województwa podlaskiego byli także bardzo zainteresowani działaniami pomocowymi oferowanymi przez Agencję. Uzyskali również informacje o funkcjonowaniu Portalu IRZplus, dzięki któremu można w szybki i wygodny sposób dokonać zgłoszeń dotyczących zwierząt gospodarskich bez konieczności wizyty w Biurze Powiatowym ARiMR.

Do 16 marca br., specjaliści z ARiMR przeprowadzą łącznie 93 spotkania w całym województwie podlaskim. W niektórych spotkaniach wezmą także udział specjaliści z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz instytucji okołorolniczych.

 • Waldemar Szczesny- Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

  Waldemar Szczesny- Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

 • Szkolenie dotyczyło "Zmian w zakresie przyznawania płatności kampanii 2020"

  Szkolenie dotyczyło "Zmian w zakresie przyznawania płatności w kampanii 2020"

 • Na spotkanie przyszło wielu rolników

  Na spotkanie przyszło wielu rolników

 • Wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski

  Wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski

Data wprowadzenia: 10.03.2020
Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2020 16:34