Opolskie: Gala wojewódzka konkursów KRUS: Bezpieczne Gospodarstwo Rolne oraz Konkursu Plastycznego dla Dzieci

12 czerwca 2018r. miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu uroczysta gala, w trakcie której wręczono nagrody laureatom XVI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne oraz VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Opolski Oddział Regionalny ARiMR będąc jednym ze współorganizatorów konkursów aktywnie wpierał cele konkursu, którymi są  promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Organizatorami konkursu GBR było również: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy Oddział Okręgowy w Opolu oraz Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW".

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne uznano gospodarstwo Sylwii i Andrzeja Janczyszyn oraz syna Pawła Janczyszyn z Rożniątowa, w powiecie strzeleckim. Drugie miejsce przyznano gospodarstwu Barbary i Tomasza Burban z Ligoty Wołczyńskiej, w powiecie kluczborskim. Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Renaty i Wiesława Kowalczyk z Bukowia, w powiecie namysłowskim. Wyróżnienia trafiły do rąk – Ireny i Leszka  Mularz z Opola, z powiatu opolskiego oraz Anity Waldemara Kurda z Zębowic, z powiatu oleskiego. Do konkursu BGR zgłosiło się 28 gospodarstw rolnych, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 10 z nich.

W konkursie plastycznym wzięło udział 1006 uczniów ze 103 szkół. W kategorii 0-3 wyróżnienia otrzymali: Magdalena Tokarska SP w Wierzbicy Górnej oraz Paulina Tadla ZSP w Szybowicach. Miejsce trzecie zajęła Karolina Surmińska ZSP w Szybowicach, drugą nagrodę otrzymała Zuzanna Gruszka z PSP w Łanach, a zwyciężyła Nikola Krzyżewska z SP w Polkowskiem. W kategorii klas 4-7 komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Joannie Pekar  z PSP w Popielowie. Miejsce trzecie zajął Kacper Soboń z PZSP w Olszance, druga była Kinga Wiewióra z PSP Nowy Świętów, a zwycięzcą został Kamil Filla z SP w Dąbrowie.

Opolski Oddział Regionalny ARiMR był reprezentowany przez Jana Stępkowskiego – dyrektora OOR ARiMR oraz Marka Kawę – z-cę dyrektora OOR ARiMR, którzy podczas uroczystej gali wręczyli nagrody rzeczowe wraz z dyplomami wszystkim laureatom  konkursów. Zwycięzca etapu wojewódzkiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne otrzymał z rąk dyrektora Opolskiego OR ARiMR pilarkę spalinową wraz z prowadnicą i łańcuchem.


Sporządziła: Joanna Szpala

 • Pamiątkowe zdjęcie zwycięzcy konkursu BGR w województwie opolskim wraz z organizatorami

  Pamiątkowe zdjęcie zwycięzcy konkursu BGR w województwie opolskim wraz z organizatorami

 • Jan Stępkowski - dyrektor Opolskiego OR ARiMR podczas wystąpienia na gali wojewódzkiej konkursów KRUS

  Jan Stępkowski - dyrektor Opolskiego OR ARiMR podczas wystąpienia na gali wojewódzkiej konkursów KRUS

 • Dyrekcja Opolskiego OR ARiMR podczas wręczania nagrody zwycięzcy konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Dyrekcja Opolskiego OR ARiMR podczas wręczania nagrody zwycięzcy konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

 • Pamiątkowe zdjęcie najmłodszych laureatek konkursu plastycznego w województwie opolskim, dyrektor Opolskiego OR ARiMR - Jan Stępkowski (pierwszy od prawej)

  Pamiątkowe zdjęcie najmłodszych laureatek konkursu plastycznego w województwie opolskim, dyrektor Opolskiego OR ARiMR - Jan Stępkowski (pierwszy od prawej)

 • Licznie zgromadzeni laureaci i współorganizatorzy konkursów

  Licznie zgromadzeni laureaci i współorganizatorzy konkursów

 • Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

  Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

 • Gratulacje z rąk dyrektora Opolskiego OR ARiMR dla laureata konkursu

  Gratulacje z rąk dyrektora Opolskiego OR ARiMR dla laureata konkursu

 • Koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu

  Koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów PSM im. Fryderyka Chopina w Opolu

Data wprowadzenia: 18.06.2018
Data ostatniej modyfikacji: 19.06.2018 11:01