Kujawsko-Pomorskie: Gala "Rolnik Pomorza i Kujaw 2018"

(…) "Polska wieś była zawsze ostoją wolności i tradycji, bez których nie moglibyśmy trwać jako naród." – 12 stycznia 2019 roku w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, w imieniu Pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przywitała uczestników gali "Rolnik Pomorza i Kujaw 2018" minister Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Zasłużeni rolnicy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi jak i resortowymi. W ramach Konkursu rolników nominowano i nagrodzono w sześciu kategoriach tj. produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mleczarstwo i produkcja mleka, gospodarstwa wielkotowarowe, sadownictwo i ogrodnictwo oraz gospodarstwo ekologiczne.

W gali XVI Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" udział wzięli m.in. szef Kancelarii Prezydenta RP, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda kujawsko-pomorski, przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele instytucji i firm związanych z rolnictwem.

Podczas gali minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przemówił do wyróżnionych rolników oraz pozostałych uczestników uroczystości.

W tym jakże ważnym dla środowiska rolniczego wydarzeniu Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu reprezentował Pan Jarosław Ciemniewski Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu, który osobiście pogratulował laureatom XVI Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" życząc wszelakiej pomyślności w dalszym realizowaniu planów związanych z polską wsią.

Autor: Monika Galińska

  • Wręczenie upominków dla laureatów ?Rolnik Pomorza i Kujaw? przez Pana Jarosława Ciemniewskiego Wicedyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu

    Wręczenie upominków dla laureatów ?Rolnik Pomorza i Kujaw? przez Pana Jarosława Ciemniewskiego Wicedyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu

  • Laureaci Konkursu ?Rolnik Pomorza i Kujaw 2018?

    Laureaci Konkursu ?Rolnik Pomorza i Kujaw 2018?

Data wprowadzenia: 16.01.2019
Data ostatniej modyfikacji: 16.01.2019 09:06