Kujawsko-Pomorskie: 42. Międzynarodowe Targi Rolne AGRO TECH w Minikowie

W ostatni weekend czerwca w Minikowie odbyły się największe w północnej Polsce targi o tematyce rolnej, w których wzięło udział ponad 300 wystawców związanych z rolnictwem, ogrodnictwem oraz roślinną i zwierzęcą produkcją rolną.

Głównym celem Targów jest prezentacja najnowszych rozwiązań przydatnych w prowadzeniu gospodarstw rolnych. Poważnym argumentem przyciągającym na Targi AGRO TECH tłumy rolników i zwiedzających z całej Polski jest także możliwość uzyskania informacji bezpośrednio od pracowników merytorycznych instytucji państwowych związanych z rolnictwem.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi  Rolno-Przemysłowe AGRO TECH były wyjątkowe z uwagi na wizytę Pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wraz z małżonką. Prezydent uroczyście przywitał uczestników 42 edycji Targów podkreślając wagę rolnictwa w polskiej gospodarce oraz potrzebę rozwijania i podążania za nowymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nowymi trendami w rolnictwie. Jest to bowiem niezbędny warunek tworzenia konkurencyjnych i prężnie rozwijających się gospodarstw rolnych. Pan Prezydent wręczył nagrody laureatom konkursów "Innowacyjny Produkt Targów AGRO TECH 2019" oraz finału etapu regionalnego "Agroliga 2019".

Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonał oficjalnego otwarcia Targów AGRO TECH oraz wręczył listy gratulacyjne dla finalistów konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w województwie kujawsko-pomorskim. Nagrodę rzeczową wraz z gratulacjami za zajęcie II miejsca wręczyła Jolanta Sobecka Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

AGRO TECH to doskonały czas i szansa na przedstawienie efektów pracy w gospodarstwach rolnych, produktów wytwarzanych w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

W tle imprezy wystawienniczej odbyła się konferencja branżowa "Innowacje w hodowli zwierząt gospodarskich na przestrzeni dwóch dekad", konkurs małego hodowcy oraz prezentacje maszyn i narzędzi do uprawy i siewu. Na terenie wystawienniczym podziwiano wystawę ogrodniczą oraz  poletka Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstkowie.

Równolegle w hali wystawowej odbyła się jubileuszowa XX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wystawienie wspólnego stoiska instytucji działających z ramienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas tak ważnego wydarzenia dla branży rolniczej, umożliwiła kompleksowe udzielenie cennych informacji dla zainteresowanych rolników na temat możliwości skorzystania z finansowego wsparcia dla gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podczas dwóch dni targów przeprowadzili wiele rozmów z rolnikami. Głównie dotyczyły one stanu weryfikacji wniosków z modernizacji gospodarstw rolnych, problematyki związanej z Afrykańskim Pomorem Świń, obowiązku składania oświadczenia o terminie wysiewu poplonów na zazielenienie. Pytania dotyczyły planów nawozowych oraz płatności bezpośrednich. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyły się działania premiowe "Młody rolnik" oraz "Restrukturyzacja małych gospodarstw", zagadnienia dotyczące poprawnego zgłaszania  urodzeń i przemieszczeń zwierząt w gospodarstwach. Omawiano również kwestie realizacji programów rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych czy zalesieniowych oraz ewentualne przystąpienie do wieloletniego zobowiązania i wynikające z tego prawa i obowiązki. Wielokrotnie do stoiska podchodzili potencjalni beneficjenci prosząc o wskazówki dotyczące uzyskania numeru gospodarstwa oraz informacji o jakie wsparcie finansowe mogą się ubiegać.

Rolnicy otrzymywali materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania Agencji, aktualnie przeprowadzanych naborów wniosków oraz harmonogramu planowanych naborów w ramach PROW 2014-2020.

Przed zakończeniem drugiego dnia targów organizatorzy targów przekazali wyróżnienia dla wystawców "AGRO TECH 2019".

 • Prezydent Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, organizatorzy targów wraz z gośćmi 42 edycji AGRO TECH w Minikowie

  Prezydent Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, organizatorzy targów wraz z gośćmi 42 edycji AGRO TECH w Minikowie

 • Stoisko Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Stoisko Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 • Specjaliści Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR odpowiadali na pytania rolników

  Specjaliści Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR odpowiadali na pytania rolników

 • AGRO TECH to również wiele hektarów wystawowych na których prezentowano nowoczesne rozwiązania technologiczne dla rolnictwa

  Przekazanie nagrody rzeczowej oraz listu gratulacyjnego za zajęcie II miejsca w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne przez Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

 • Przekazanie nagrody rzeczowej oraz listu gratulacyjnego za zajęcie II miejsca w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne przez Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

  Pierwszego dnia Targów AGRO TECH gospodarze gościli Parę Prezydencką

 • Pierwszego dnia Targów AGRO TECH gospodarze gościli Parę Prezydencką

  Pan Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody laureatom konkursów "Innowacyjny Produkt Targów AGRO TECH 2019" oraz finału etapu regionalnego :Agroliga 2019"

 • Pan Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody laureatom konkursów "Innowacyjny Produkt Targów AGRO TECH 2019" oraz finału etapu regionalnego :Agroliga 2019"

  W hali wystawowej odbyła się jubileuszowa XX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

 • W hali wystawowej odbyła się jubileuszowa XX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 • Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  AGRO TECH to również wiele hektarów wystawowych na których prezentowano nowoczesne rozwiązania technologiczne dla rolnictwa

Data wprowadzenia: 12.07.2019
Data ostatniej modyfikacji: 12.07.2019 17:13