"Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie"

"Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie" to plenerowa impreza cykliczna, która w miniona niedzielę miała swoją już 7 edycję. Wśród wielu wystawców – producentów lokalnych produktów, Kół Gospodyń Wiejskich oraz instytucji wspierających i promujących zdrową żywność nie zabrakło stoiska Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którą reprezentowali pracownicy Biura Powiatowego w Inowrocławiu. Zainteresowani odwiedzając stoisko ARiMR mogli uzyskać wsparcie merytoryczne oraz otrzymać broszury i ulotki dotyczące form pomocy oferowanych przez ARiMR. Poruszano głównie tematy dotyczące składania wniosków w aplikacji eWniosekPlus, ale także możliwości rejestracji zwierząt
za pośrednictwem portalu IRZ+. Nie brakowało też pytań o pomoc krajową, na którą rolnicy liczą w związku z ewentualnymi anomaliami pogodowymi. Ponadto wielu  mieszkańców Kruszwicy i gości – turystów przybyłych na Nowalijki, przysłuchiwało się rozmowom z rolnikami i z zainteresowaniem pytało o zadania biur powiatowych i ich rolę w procesie realizacji zadań podejmowanych przez  ARiMR na rzecz zdrowej żywności. Stoisko odwiedziło wielu gości, m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz, który patronował imprezie a także gospodarz miejsca – Burmistrz Kruszwicy , Dariusz Witczak oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ireneusz Stachowiak. 
Podczas imprezy odbył się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki-samo zdrowie”, który został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowy deser na zimno, nowalijkowe pierogi, kanapki z nowalijkową pastą oraz na najciekawsze stoisko. Zakończeniem „Nowalijek” był występ artystyczny zespołu „Babsztyl”.

 

 

  • Kujawskie nowalijki

Data wprowadzenia: 19.07.2019
Data ostatniej modyfikacji: 19.07.2019 10:23