Achiwum 2014

TVP Opole

W programie: przykłady inwestycji zrealizowanych w woj. opolskim, dzięki wsparciu ARiMR oraz omówienie bieżących wydarzeń.

Array

WYKORZYSTANA SZANSA CZ. 1: Modernizacja Gospodarstw


Array

WYKORZYSTANA SZANSA CZ. 2: Miliony na wiejski biznes czyli mikroprzedsiębiorczość i różnicowanie działalności ..


Array

ARiMR szkoli rolników z zakresu płatności bezpośrednich. Nowe zasady ich przyznawania od roku 2015. 3 listopada kończy się termin składania w ARiMR wniosków aktualizacyjnych o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Agrokurier. 19 października 2014 r.


Array

Kongres unijnych rolników w Brukseli. Większość rolników rezygnuje z rekompensat UE ze względu na niskie stawki - poinformował w Brukseli Marek Sawicki, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do 3 listopada można składać w ARiMR aktualizację wniosków o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" - przypomina Tomasz Białaszczyk, dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Do 14 listopada producenci cebuli, kapusty lub jabłek mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia. Agrokurier. 12 października 2014 r.


Array

W programie: Przypomnienie - Czas składać wnioski aktualizacyjne o przyznanie pomocy z działania "Modernizację gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. W tym roku przypada 10-lecie Wspólnej Polityki Rolnej UE. Zadanie to realizowane jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która obchodzi 20-lecie swojej działalności. Ta podwójna rocznica stała się okazją do zaprezentowania dziennikarzom z całego kraju podczas wyjazdu studyjnego oraz specjalnie zorganizowanej konferencji efektów osiągniętych w tym czasie. Agrokurier. Wrzesień 2014 cz. 3.


Array

PROW 2007-2013 zakłada m.in. wspieranie działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Na Opolszczyźnie korzysta z niego duża grupa rolników. Trwa naliczanie płatności ONW oraz rolnośrodowiskowych - informuje Tomasz Białaszczyk, dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Do 3 listopada br. można składać wnioski aktualizacyjne o przyznanie pomocy z działania "Modernizację gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Agrokurier. Wrzesień 2014 - cz. 2.


Array

Do 3 listopada br. można składać wnioski aktualizacyjne o przyznanie pomocy z działania "Modernizację gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Jakie wnioski są przyjmowane i od kogo - Tomasz Białaszczyk, dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Dyrektor Białaszczyk także o bezpłatnym doradztwie dla wnioskodawców i beneficjentów ARiMR, kto może z niego korzystać. Agrokurier. Wrzesień 2014 - cz. 1.


Array

Na Opolszczyźnie 504 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc na samodzielne gospodarowanie. Kto został wpisany na listę rankingową z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - mówi Tomasz Białaszczyk, dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Dyrektor Białaszczyk przypomina o bezpłatnym doradztwie dla wnioskodawców i beneficjentów ARiMR zobligowanych do złożenia wniosków uzupełniających. Agrokurier. Sierpień 2014 - cz. 2.


Array

Informacja dla Wnioskodawców i beneficjentów wsparcia z PROW 2007-2013 oraz wspólnej organizacji rynków owoców i warzyw - mogą oni korzystać z nieodpłatnej pomocy ekspertów przy Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego - Tomasz Białaszczyk, dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Jak będą podzielona unijne pieniądze z PROW 2014-2020 - wyjaśnia Minister Marek Sawicki. O liście rankingowej dla młodych rolników - przypomina Marek Wróbel, zastępca dyrektora ARiMR w Opolu. Agrokurier. Sierpień 2014 - cz. 1


Data wprowadzenia: 04.04.2014
Data ostatniej modyfikacji: 18.08.2016 10:39