Zawody Sportowe o Puchar Prezesa z okazji 25-lecia ARiMR

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku w Centrum Sportu Raszyn odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe o Puchar Prezesa z okazji 25-lecia ARiMR. Zawody przeprowadzono w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, badmintonie i szachach. Udział w rozgrywkach wzięły niemal wszystkie z szesnastu Oddziałów Regionalnych oraz zawodnicy Centrali ARiMR.

Już kilka minut po godzinie 11:00 halę sportową zapełniło ponad 350 uczestników zawodów i kibiców. W ceremonii otwarcia wydarzenia, poprowadzonej przez p. Ryszarda Madziara- p.o. dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR, udział wzięli:

Prezes ARiMR- p. Maria Fajger, Zastępca Prezesa i jednocześnie główny Organizator Zawodów- p. Tomasz Nowakowski, dyrektor Centrum Sportu Raszyn- p. Katarzyna Klimaszewska, wójt gminy Raszyn- p. Andrzej Zaręba oraz jego zastępca, p. Michał Kucharski , przedstawiciel zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Raszyn- p. Sławomir Gajewiak, oraz, przybyli wraz ze swoimi zawodnikami, dyrektorzy Oddziałów Regionalnych i Departamentów Centrali ARiMR.

Po krótkim przemówieniu, p. Prezes Maria Fajger dała sygnał do rozpoczęcia zawodów. Wynajęta hala od tego momentu stała się miejscem rozgrywek turniejów: siatkówki, badmintona oraz szachów, a na pobliskim boisku „Wronik” rozpoczęto turniej piłki nożnej. Dzień wypełniony był sportową rywalizacją i emocjami.

System turniejów piłki nożnej i siatkówki składał się z 2 faz: grupowej i pucharowej. W fazie grupowej drużyny piłki nożnej grały w 4 grupach (2 grupy po 5 drużyn i 2 grupy po 4 drużyny) a piłki sitkowej - w 2 grupach (po 7 drużyn). Przydział do grupy odbył się na podstawie losowania przeprowadzonego na dwa dni przed turniejem. Do fazy pucharowej awansowały drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swojej grupie. Już fazy grupowe obu turniejów wzbudzały niemałe emocje wśród zawodników i kibiców, natomiast niezwykle widowiskowe fazy pucharowe trzymały wszystkich w napięciu do samych finałów. A te rozegrane zostały:

 • w piłce nożnej pomiędzy drużynami Oddziałów: Małopolskiego i Opolskiego, gdzie regulaminowy czas gry nie przyniósł rozwiązania i ostatecznie zadecydowała seria rzutów karnych, w której przewagą 6:5 zwyciężyła drużyna Małopolskiego Oddziału Regionalnego.
 • w piłce siatkowej pomiędzy drużynami Oddziałów: Wielkopolskiego i Łódzkiego, gdzie przewagą 21:20 zwyciężyła Drużyna Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego.

Puchar dla najlepszego strzelca turnieju, ufundowany przez Wójta Gminy Raszyn, zdobył p. Sebastian Wójcik ze Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego, który zdobył dla swojej drużyny aż 10 bramek.

Ostatecznie miejsce na podium turnieju piłki nożnej zajęły drużyny:

 • Małopolskiego Oddziału Regionalnego (1 miejsce)
 • Opolskiego Oddziału Regionalnego (2 miejsce)
 • Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Regionalnego (3 miejsce)


Ostateczna klasyfikacja turnieju piłki siatkowej wygląda natomiast następująco:

 • Wielkopolski Oddział Regionalny (1 miejsce)
 • Łódzki Oddział Regionalny (2 miejsce)
 • Świętokrzyski Oddział Regionalny (3 miejsce)


Niemniej emocjonujący był indywidualny turniej badmintona, do którego zgłoszonych zostało 47 zawodników. Turniej rozgrywany był również w dwóch fazach. W fazie pierwszej zawodnicy grali systemem pucharowym (przegrywający odpadał z turnieju) do momentu wyłonienia finałowej trójki. W fazie drugiej wprowadzono system grupowy - każdy z każdym. Zwycięzcą został p. Rafał Wójtowicz z Centrali ARiMR. Drugie miejsce zajęła p. Marta Jeż ze Śląskiego Oddziału Regionalnego.

Również wśród 40 zawodników turnieju szachowego, emocji nie brakowało. Zawodnicy w ogromnym skupieniu rozgrywali kolejne partie, by ostatecznie zakończyć turniej następująco:

 • Dariusz Gronkowski – Centrala ARiMR (1 miejsce)
 • Tomasz Kojder – Podkarpacki Oddział Regionalny (2 miejsce)
 • Łukasz Dworakowski - Centrala ARiMR (3 miejsce)
Data wprowadzenia: 16.04.2019
Data ostatniej modyfikacji: 15.05.2019 15:19