Zachodniopomorskie: ARiMR zorganizowało cykl spotkań dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszych

Wspólne śpiewanie piosenki "Przepisowy ruch drogowy" (Szkoła Podstawowa im. Wedlów - Tuczyńskich w Tucznie)

Wspólne śpiewanie piosenki "Przepisowy ruch drogowy" (Szkoła Podstawowa im. Wedlów - Tuczyńskich w Tucznie)

Kolejny punkt programu - nauka o znakach drogowych

Kolejny punkt programu - nauka o znakach drogowych

Dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi jest niezwykle ważne. Dlatego też, Zachodniopomorski OR postanowił kontynuować rozpoczętą w 2017 kampanię edukacyjną, organizując w listopadzie 2019 r. cykl spotkań na temat bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Barlinku, Tucznie i Czaplinku. Celem spotkań było zwiększenie świadomości dzieci na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w drodze do szkoły oraz właściwe reagowanie w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia. Spotkania pozwoliły dzieciom przyswoić wiedzę w zakresie prawidłowego poruszania się po drogach, przechodzenia na pasach i przejściu kolejowym oraz uczestniczyć w zajęciach z zasad udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń – fantomów.

Spotkania zorganizowane w ramach mini miasteczka ruchu drogowego były dla dzieci ogromną przyjemnością, o czym świadczyło ich niezwykłe zaangażowanie w prowadzone przez animatorów zabawy. Taka forma nauki, dzięki odgrywaniu scen, które mogłyby wydarzyć się w życiu codziennym pozwala wyrobić w nich nawyki odpowiedniego zachowania na drodze.

Data wprowadzenia: 26.11.2019
Data ostatniej modyfikacji: 26.11.2019 15:26