POLAGRA PREMIERY 2020: ARiMR stawia na cyfryzację

Konferencja prasowa prezesa ARiMR Tomasza Nowakowskiego

Konferencja prasowa prezesa ARiMR Tomasza Nowakowskiego

Stoisko informacyjne ARiMR

Stoisko informacyjne ARiMR

Tłumy zwiedzających targi POLAGRA-PREMIERY

Tłumy zwiedzających targi POLAGRA-PREMIERY

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski udziela wywiadu

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski udziela wywiadu

Międzynarodowe Targi Rolne Polagra-Premiery to niezwykle ważne wydarzenie dla branży rolniczej. Kolejna edycja odbyła się 17-19 stycznia 2020r. Podczas targów zaprezentowano 150 zupełnie nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań dla branży rolniczej.

Podczas konferencji, Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski po raz pierwszy przedstawił aplikację mobilną na smartfony dla rolników, która jest przygotowywana przez pracowników Agencji.

Za pomocą aplikacji, rolnik będzie miał możliwość wysyłania do ARiMR zdjęć swoich gruntów i dokumentów wymaganych przy składaniu wniosków o dopłaty. Wpłynie to na zmniejszenie liczby przeprowadzanych kontroli w terenie. Aplikacja wskaże rolnikowi np.,
z którego miejsca na polu powinien zrobić fotografie potrzebne pracownikom ARiMR do weryfikacji wniosku. Określi również potrzebną liczbę zdjęć.

Prezes ARiMR podkreślił, że wysyłanie dokumentów za pomocą aplikacji, skróci czas weryfikacji wniosków.

„Musimy wejść w proces cyfryzacji, przeobrazić się tak, żeby odchodzić od papierów.
W tym roku  będziemy podejmować działania, które zmienią oblicze Agencji. Strategia 4.0, zaczęła się wprowadzeniem eWnioskuPlus, dzięki temu weryfikacja wniosków znacznie przyspieszyła”- powiedział prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski.

Oprócz nowej aplikacji, ARiMR we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zaproponowała zwiedzającym udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi portalu IRZplus. Szkolenia  odbywały się każdego dnia targów. Dodatkowo przez cały czas trwania wydarzenia w pawilonie 5a funkcjonowała strefa IRZplus, ze stanowiskami komputerowymi, które pozwoliły zainteresowanym na uzyskanie praktycznej wiedzy
z zakresu korzystania z portalu.

Data wprowadzenia: 23.01.2020
Data ostatniej modyfikacji: 27.01.2020 12:51