Wielkopolska: Targi Polagra Premiery 2018 w Poznaniu

Uroczystego otwarcia Targów Polagra Premiery dokonał Sekretarz Stanu MRiRW Jacek Bogucki

Wizyta Ministra Jacka Boguckiego na stoisku ARiMR

Pracownicy Wielkopolskiego OR ARiMR w towarzystwie dyrekcji pozostający do dyspozycji na stoisku informacyjnym

Młodzi rolnicy pytający o fundusze unijne

Premierowa ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych

W dniach od 18 stycznia do 21 stycznia 2018 r. w Poznaniu odbyła się siódma edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra Premiery. Sezon spotkań dla rolników w 2018 roku tym samym został otwarty. Wszystko za sprawą wydarzenia, które stawia przede wszystkim na prezentację setek nowych pozycji asortymentowych na polskim rynku oraz pozwala zasięgnąć informacji z każdego sektora rolniczego, rozwijać wiedzę z zakresu prac polowych oraz poszerzać horyzonty. Impreza jest też miejscem spotkań ze znakomitymi osobistościami z branży rolniczej.
Tegoroczną edycję uroczyście otworzył sekretarz stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jacek Bogucki, który podczas wystąpienia podkreślił znaczenie wystaw dla polskiego rolnictwa. Następnie sekretarz wraz z delegacją złożył wizytę na stoisku resortowym. Z ramienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szanownego gościa podjęła dyrekcja Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego.
Tradycyjnie podczas dni targowych działał wspólny z innymi instytucjami rolniczymi punkt informacyjno - promocyjny ARiMR.  Pracownicy Wielkopolskiego OR udzielali wszelkich niezbędnych informacji. Wachlarz pytań był bardzo szeroki. Rolnicy najczęściej pytali o działania z zakresu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Szczególnie interesowały ich programy uruchamiane w pierwszym kwartale 2018 roku. Ponadto wielu gości pytało także o nową aplikację eWniosekPlus. Każdy zainteresowany beneficjent odszedł od stoiska ARiMR uzyskując wyczerpującą odpowiedź na poruszone zagadnienia.  
Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra Premiery cieszyły się dużym zainteresowaniem rolników i nie tylko. To dowód, że wiele osób chce inwestować w swoje gospodarstwa, widząc swoją przyszłość i swoich najbliższych właśnie w tej dziedzinie gospodarki. Jest to także wyraz umiejętnego wykorzystania wszelkich dostępnych funduszy pochodzących z mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Dzięki tym środkom rolnicy po zapoznaniu się z konkretnymi nowościami, mogą podjąć decyzję o zakupie maszyn i doposażeni swoich  gospodarstw. Te inwestycje sprawiają, że polskie modernizujące się rolnictwo, skutecznie konkuruje na otwartym wspólnym rynku. To istotne z punktu widzenia rozwoju tego sektora gospodarki jak i w kontekście polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych.
Zwiedzający mieli okazję podziwiać liczne nowości w postaci innowacyjnych i funkcjonalnych traktorów, kombajnów, maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do uprawy gleby, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, czy  zbioru płodów rolnych. Goście targowi mogli przyjrzeć się także urządzeniom wykorzystywanym do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego. Oprócz wystawców sprzętu i narzędzi rolniczych odpowiednio dopasowanych do potrzeb właścicieli gospodarstw rolnych, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy obecni byli także producenci i dystrybutorzy nasion rolniczych i ogrodniczych, środków ochrony roślin oraz nawozów. Część ekspozycji poświęcona została także tematyce nawiązującej do budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, a także aparatury kontrolno-pomiarowej. Właścicielom gospodarstw oraz hodowcom zaprezentowane zostały również artykuły z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy

Tegorocznym targom towarzyszyła Gala Nagród. Najlepsi producenci otrzymali z rąk sekretarza Jacka Boguckiego Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród dwudziestu siedmiu nagrodzonych produktów znalazły się m.in. kombajny, ciągniki, ładowarki, rozsiewacze, agregaty i systemy wspierające uprawę, jak również odmiany zbóż, kukurydzy i rzodkiewki. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich jest prestiżowym  wyróżnieniem wysokiej jakości produktu, a w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. W konkursie nagrodzono produkty, które odznaczają się szczególnymi walorami pod względem nowoczesności zastosowanych rozwiązań, unikatowości, efektywności w eksploatacji i pozytywnym oddziaływaniem na środowisko.
Polagra Premiery ceni tradycję i zaufanie zwiedzających, dlatego każdorazowo organizuje kolejne edycje wydarzeń cieszących się ogromnym powodzeniem. Do takich należy niewątpliwie kolejna odsłona Nowoczesnej Gospodyni. Wydarzenie odbyło się w specjalnej przestrzeni dedykowanej kobietom. Z myślą o gospodyniach przygotowana została oferta pozwalająca na wypoczynek przy jednoczesnym korzystaniu z porad specjalistów makijażu, czy stylizacji. Ponadto w programie targów rolniczych znalazła się także Strefa Precyzyjnego Rolnictwa. Jej zaletą była możliwość poznania przez producentów rolnych specjalistycznego oprogramowania, innowacyjnych akcesoriów oraz nowatorskich rozwiązań informatycznych przydatnych do efektywnego zarządzania gospodarstwem rolnym.


Data wprowadzenia: 22.01.2018
Data ostatniej modyfikacji: 22.01.2018 10:22