Święto karpia w Lubuskiem

Prawdziwi smakosze ryb spotkali się 10 sierpnia podczas sobotniego festynu „Święto karpia” w Osiecznicy. Nie mogło na nim zabraknąć stoiska Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która rokrocznie wspiera i promuje lubuskie produkty regionalne.

To już XII edycja imprezy, która gromadzi coraz więcej miłośników smacznych i zdrowych ryb. Podczas festynu sprzedano ponad tonę karpia i ponad 200 kilogramów innych ryb. Do stoisk ciągnęły się długie kolejki, a sprzedawcy przekonywali, że karpia warto jeść nie tylko „od święta”, czyli podczas wigilijnej wieczerzy.  Proponowali więc zakup karpia żywego, wędzonego, z rusztu, smażonego, kusili zupą rybną.

Organizatorzy festynu przygotowali strefę zabaw dla dzieci, w której także królował karp. Ten żywy i ten drewniany, którego można było samemu złowić. Były również występy artystyczne i pokazy strażackie. Organizatorem sobotniego pikniku była bowiem  Ochotnicza Straż Pożarna w Osiecznicy.

Stoisko ARiMR cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wiele pytań dotyczyło sposobów dofinansowania działalności rolniczej (dopłat bezpośrednich). Dyrektor Lubuskiego Oddziału Regionalnego ARiMR  Andrzej Rochmiński tłumaczył wszelkie wątpliwości na ten temat. Zachęcał także do skorzystania z innych programów pomocy, które w swojej ofercie  ma Agencja.

Data wprowadzenia: 16.07.2019
Data ostatniej modyfikacji: 03.09.2019 16:28