Śląsk: Dni Powiatu Żywieckiego

Dni Powiatu Żywieckiego

Dni Powiatu Żywieckiego

Dni Powiatu Żywieckiego

Dni Powiatu Żywieckiego

Dni Powiatu Żywieckiego

W dniu 17 sierpnia 2019 r. odbyły się Dni Powiatu Żywieckiego. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości, w tym Przeglądu Potraw Regionalnych pod nazwą "Próbowacka Jodła Beskidzkiego" oraz Święto Miodu odbyło się o godz. 16.00 w żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem.

Podczas inauguracji powitano zaproszonych gości, zostały także wręczone nagrody dla osób Zasłużonych dla Powiatu Żywieckiego oraz posiadaczy najlepszej pasieki w 2019 r. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie, uczestnicy Powiatowych Warsztatów Wokalnych, Zespół Regionalny Grojcowianie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, Chór Gospel God'sway Łękawica oraz kapela PoPieronie.

Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa był reprezentowany przez Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie Tomasza Matyszczaka oraz Kierownika Biura Powiatowego w Żywcu Józefa Stopkę.

W tym dniu nie mogło zabraknąć stoiska informacyjno-promocyjnego ARiMR, które chętnie odwiedzali rolnicy, pytając o możliwości uzyskania dotacji z programów, którymi zajmuje się  ARiMR.

Wśród najmłodszych uczestników imprezy największym zainteresowaniem cieszyły się upominki pozwalające na poprawę bezpieczeństwa na drodze takie jak: kamizelki odblaskowe, opaski oraz breloczki.


Data wprowadzenia: 06.09.2019
Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2019 09:42