Kujawsko-Pomorskie: XVI Regionalne Targi Rolne w Bielicach

W dniach 18-19 maja br. odbyły się XVI Regionalne Targi Rolne w Bielicach. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród wystawców, rolników oraz społeczności lokalnej.

Na targach Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Mogilnie zorganizowało swoje stoisko. Odwiedzający punkt informacyjny rolnicy mogli uzyskać wsparcie merytoryczne oraz otrzymać broszury i ulotki dotyczące form pomocy oferowanej przez ARiMR. Poruszano głównie tematy dotyczące składania wniosków za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus oraz naborów z tytułu „Premii dla młodych rolników” oraz „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Pracownicy ARIMR zachęcali do odwiedzania stoiska nie tylko rolników ale również dzieci, dla których zorganizowany został specjalny kącik, w którym czekały kolorowanki oraz lizaki.

Stoisko BP ARiMR w Mogilnie zostało wyróżnione w kategorii Instytucje obsługujące rolnictwo.

Podczas wystawy zaprezentowali się producenci i dystrybutorzy ciągników, maszyn rolniczych, środków do produkcji rolnej i firmy z branży ogrodniczej.

Drugiego dnia targów atrakcjami były: wystawa małych zwierząt hodowlanych oraz XVII Powiatowe Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami.

Data wprowadzenia: 21.05.2019
Data ostatniej modyfikacji: 21.05.2019 15:04