Kujawsko-Pomorskie: XL DNI OTWARTYCH DRZWI w Zarzeczewie

XL DNI OTWARTYCH DRZWI w Zarzeczewie

XL DNI OTWARTYCH DRZWI w Zarzeczewie

XL DNI OTWARTYCH DRZWI w Zarzeczewie

1 i 2 czerwca br. do Zarzeczewa przybyły tłumy zwiedzających, by wziąć udział w XL Dniach Otwartych Drzwi Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podczas tak ważnej uroczystości dla środowiska rolniczego nie mogło zabraknąć przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym roku ARiMR reprezentowali eksperci włocławskiego oraz lipnowskiego Biura Powiatowego. Przedstawiciele Agencji udzielali informacji oraz porad
w zakresie formalności związanych z uzyskaniem wsparcia finansowego ARiMR. Program imprezy zachęcał do uczestnictwa w niej nie tylko okolicznych mieszkańców. Wydarzenie to przyciąga gospodarzy również z odległych województw.

Pierwszego dnia targów odbył się Pokaz Ras Psów zorganizowany przez Oddział we Włocławku Polskiego Związku Kynologicznego. Podczas Dni Otwartych Drzwi pracownicy i wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt we Włocławku zachęcali zwiedzających do adopcji zwierząt ze schroniska.

Imprezę uświetniali występami artyści z grup muzycznych, wokalnych i tanecznych: Orkiestra Dęta Księżnej Kujaw z Ostrowąsa i zespół „Jarzębinki” z Chrostkowa, dzieci i młodzież z Zespołu Folklorystycznego „Kujawy Nadwiślańskie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaniu, „Chalinianki” z Chalina oraz artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie.

Wystawy maszyn rolniczych, kiermasze kwiatów, roślin, drzew i krzewów ozdobnych oraz pokazy starych aut robiły na obserwatorach ogromne wrażenie. Organizatorem XL Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie był Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki.

Data wprowadzenia: 06.06.2019
Data ostatniej modyfikacji: 06.06.2019 16:49