Kraków: Bezpieczne gospodarstwo w Małopolsce. Gala finałowa Konkursu KRUS

Zaproszeni goście i sponsorzy

Zaproszeni goście i sponsorzy

Laureaci konkursu oraz wyróżnienia.

Laureaci konkursu oraz wyróżnienia.

Uczestnicy konkursu .

Uczestnicy konkursu .

Wręczenie ufundowanych nagród dla pierwszego miejsca

Wręczenie ufundowanych nagród dla pierwszego miejsca

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła XVI edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, przebiegającego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Współorganizatorem była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

20 czerwca, w Krakowie odbyła się Gala finałowa etapu wojewódzkiego.

Celem konkursu była promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Komisje Konkursowe sprawdzały m.in. ład i porządek w gospodarstwie; stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych; wyposażenie w osłony ruchomych części maszyn i urządzeń rolniczych; warunki obsługi i chowu zwierząt oraz organizacje miejsc wypoczynku i zabaw dzieci.

Do konkursu z terenu województwa małopolskiego zgłosiła się rekordowa ilość 120 gospodarstw. Gospodarstwa wizytowały w etapie regionalnym i wojewódzkim Komisje powołane przez Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie. W etapie regionalnym wyłoniono 9 gospodarstw, które podjęły dalszą rywalizację w etapie wojewódzkim.

Finalistą etapu wojewódzkiego zostało gospodarstwo Państwa Marii i Stanisława Rychtarczyków. Stanisław - baca z Rusinowej Polany, zajmuje się hodowlą owiec.  Oboje dbają o bezpieczeństwo w gospodarstwie i porządek. "Trzeba się pozierać, czy nie ma dzieci w pobliżu pracujących maszyn, czy kosiarki mają fartuchy ochronne" - mówił podczas gali pan Stanisław. Wnuczki Państwa Rychtarczyków, w pięknych, góralskich strojach zaśpiewały i zagrały na koniec gali.

Data wprowadzenia: 22.06.2018
Data ostatniej modyfikacji: 22.06.2018 15:52