Konkurs "Moja Wizja Zero" rozstrzygnięty

Tomasz Nowakowski Prezes ARiMR wręczył nagrody ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Tomasz Nowakowski Prezes ARiMR wręczył nagrody ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Szymon Giżyński Sekretarz Stanu w MRiRW

Szymon Giżyński Sekretarz Stanu w MRiRW

Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS

Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS

W konkursie zwyciężyła Kaja Barton

W konkursie zwyciężyła Kaja Barton

Laureaci konkursu wraz z organizatorami

Laureaci konkursu wraz z organizatorami

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 27 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pod hasłem "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie". Konkurs zorganizowany został przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wizja Zero jest strategią prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego - ISSA. Głównym celem strategii w sektorze rolniczym jest zmniejszanie wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

Konkurs polegał na zrealizowaniu krótkich filmów promujących bezpieczne zachowania, dzięki którym wyeliminowane zostaną wypadki podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Mogli wziąć w nim udział uczniowie szkół o profilu rolniczym oraz studenci uczelni rolniczych.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski objął konkurs Patronatem Honorowym. Współorganizatorami konkursu byli m.in: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Info.

Sekretarz Stanu MRiRW Szymon Giżyński podkreślił, że nie byłoby sukcesu tego konkursu, gdyby nie tak zaangażowana młodzież, troska instytucji państwowych o bezpieczeństwo pracy w rolnictwie oraz włączenie się w ten projekt organizacji społecznych działających na obszarach wiejskich. Zaznaczył, że wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie szkół rolniczych, które są pod opieką Ministra Rolnictwa.  

Budowanie bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym to proces. Dlatego zachęcamy młodzież i motywujemy ją do pełnienia roli ambasadora bezpiecznej pracy w rolnictwie  -powiedziała Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS.

Zwycięzcy konkursu otrzymali od organizatorów cenne nagrody. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ufundował kamerę sportową, smatrwacha oraz aparat fotograficzny. Nagrody wraz z listami gratulacyjnymi wręczył laureatom Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

Zwycięzcy konkursu :
Kaja Barton - I miejsce
Adam Rybitwa - II miejsce
Michał Dudek - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:
Maja Wołoszyn, Patrycja Bieniek, Kacper Zajma oraz Wojciech Bartosiak.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Data wprowadzenia: 27.11.2019
Data ostatniej modyfikacji: 20.12.2019 10:41