Częstochowa: Odwiedziny młodzieży ze szkoły rolniczej w Śląskim Oddziale Regionalnym ARiMR

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu gościli 29 stycznia 2020 r. w siedzibie Śląskiego Oddziału Regionalnego.

Z młodzieżą spotkała się Barbara Borecka Zastępca Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego wraz z kierownictwem. Nurtujące uczniów tematy, związane z działalnością i funkcjonowaniem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przybliżył podczas prezentacji Leszek Znamierowski. Następnie goście zostali oprowadzeni po siedzibie Śląskiego Oddziału Regionalnego. Mogli wówczas uzyskać szczegółowe informacje na temat działalności każdego z wydziałów należących do OR.

Uczniowie odwiedzili kolejno Biuro Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich, gdzie uzyskali informację m. in. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego i ONW, ewidencji producentów czy programie rolnośrodowiskowym. Kolejnym biurem prezentującym zakres swojej pracy i wzbudzającym największe zainteresowanie przybyłych gości było Biuro Kontroli na Miejscu. Ekspert opowiedział młodzieży o wykonywanej pracy, tej biurowej i tej w terenie, przy okazji prezentując tzw. metodę FOTO. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Biuro Wsparcia Inwestycyjnego, które dla młodych osób ma najwięcej do zaoferowania. To biuro nadzoruje bowiem m.in. wdrażanie premii dla młodych rolników, pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich czy też wsparcie na inwestycje w „Modernizację gospodarstw rolnych”.

Dyrekcja Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR podziękowała nauczycielom i młodzieży za zainteresowanie działalnością  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i za odwiedziny w Śląskim Oddziale Regionalnym, wyrażając tym samym głęboką nadzieję, że to spotkanie wniosło w życie tych młodych ludzi wiele dobrego, a przede wszystkim korzystnie wpłynie na podejmowane decyzje i wybory z jakimi w najbliższym czasie przyjdzie im się zmierzyć.

Data wprowadzenia: 11.02.2020
Data ostatniej modyfikacji: 11.02.2020 09:08