ARiMR uruchomiła nowy portal do rejestracji zwierząt

bydło

Ruszył przygotowany przez ARiMR nowy Portal IRZplus. Dzięki niemu rolnicy i przedsiębiorcy z terenów wiejskich, którzy posiadają oznakowane bydło, owce, kozy czy świnie, mogą szybko i wygodnie dokonywać przez internet zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących zwierząt gospodarskich, np. o ich urodzeniu, kupnie, wywozie lub uboju.

Obowiązek dokonywania zgłoszeń, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności, nakłada ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.  

Korzystanie z Portalu IRZplus znacznie ułatwia składanie zgłoszeń przemieszczeń zwierząt, np. kupno-sprzedaż. Jeśli jedna strona złoży zgłoszenie za pośrednictwem IRZplus, to druga strona będzie widziała na swoim koncie tę informację i wystarczy, że potwierdzi - również za pośrednictwem Portalu IRZplus - prawidłowość zawartych w niej danych. Nie będzie  konieczności wypełniania nowego zgłoszenia przemieszczenia.

Za pośrednictwem IRZplus można także bez wychodzenia z domu złożyć zapotrzebowanie na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz oraz ich duplikaty, a także zamówić duplikaty paszportów dla bydła. Dla hodowcy zwierząt stworzona w Portalu baza danych o ich stadzie będzie pomocnym narzędziem. Będzie można w każdej chwili sięgnąć po zgromadzone w niej potrzebne informacje, sprawdzić złożone przez siebie zgłoszenia lub złożyć nowe.

Posiadacze zwierząt, którzy chcą korzystać z Portalu IRZplus, uzyskają do niego dostęp rejestrując się w aplikacji e-WniosekPlus w celu utworzenia nowego konta. Jeśli natomiast mają już dostęp do tej aplikacji, mogą w łatwy sposób, podczas logowania, rozszerzyć posiadane uprawnienia o dostęp do Portalu IRZplus lub skorzystać z posiadanego dostępu do dotychczasowej aplikacji CK IRZ.

Więcej informacji na stronie internetowej ARiMR - zakładka Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt - otwórz

www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2183930,ARiMR-uruchomila-nowy-portal-do-rejestracji-zwierzat

http://www.arimr.gov.pl/okno-multimedialne/artykuly/zgloszenia-dotyczace-zwierzat-za-posrednictwem-nowego-portalu-irzplus.html

Uruchomiliśmy nowy portal IRZplus, który ułatwia wprowadzanie zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących żywego inwentarza - mówi Prezes ARiMR Maria Fajger. Posłuchaj całej audycji:

Array

Program 1 Polskiego Radia 30 sierpnia 2018 r.


Array

Program 1 Polskiego Radia 5 września 2018 r.


Data wprowadzenia: 28.08.2018
Data ostatniej modyfikacji: 18.09.2018 14:00