wyszukiwarka

Targi w Minikowie w Kujawsko-Pomorskiem

W uroczystym otwarciu targów uczestniczyli m.in. parlamentarzyści Jan Krzysztof Ardanowski ( przemawia), Eugeniusz Kłopotek i Stanisław Kalemba. Gorąco witano także Andrzeja Grossa, dyrektora K-P OR ( drugi z lewej)
Na targach zaprezentowano wiele najnowszych rolniczych maszyn
Odwiedzającym nasze stoisko dawaliśmy drobne upominki m.in. torby na zakupy z logo Agencji i długopisy
Pamiątkowa fotografia z dziennikarzami z krajów unijnych przy naszym stoisku. W jasnym garniturze dyr. Andrzej Gross

Dobrego wyboru dokonali rolnicy, którzy w minioną niedzielę  i sobotę,  30 czerwca i 1 lipca pojechali  do Minikowa w pobliżu Bydgoszczy.  Na błoniach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego już po raz 35. zorganizowano  Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze "Agro-Tech", połączone z  Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.  Zjechało  ponad 470 wystawców. Przeważali i zajmowali największą powierzchnię producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych. Nie brakowało  dostawców pasz, nawozów, materiału szkółkarskiego, nasiennego  z kraju i zza granicy.

Targi w Minikowie są największą prezentacją  nowoczesnego rolnictwa w Polsce Północnej. Przy okazji ich jubileuszu,  przypomniano, że  w pierwszej ich edycji , w 1978 roku nie uczestniczył ani  jeden producent maszyn, bo były to czasy, gdy  rolnicze sprzęty kupowano na talony, a producenci nie musieli zabiegać o  nabywców.  Teraz sytuacja radykalnie się odmieniła.

W Minikowie  zaprezentowano wiele najnowszych technologicznych rozwiązań  mających zastosowanie w rolnictwie.  Była  okazja do  wymiany doświadczeń,  podzielenia się uwagami z fachowcami.   Na poletkach zaprezentowano 180 odmian zbóż, roślin strączkowych i traw, na wystawie zwierząt można było podziwiać  bydło mleczne i mięsne, trzodę,  kozy, owce , zwierzęta  futerkowe i drób  łącznie ponad  pół tysiąca mieszkańców obór, chlewni, stawów i klatek.

W obszernym pawilonie pod jednym dachem zagościło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Nieruchomości Rolnych, KRUS  a także nasza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Specjaliści  z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału  i  Biura Powiatowego w Nakle udzielali porad, odpowiadali na wiele różnorodnych pytań.  Nasze stoisko odwiedzili również i ponownie spotkali  się z Andrzej Grosem, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału ARiMR, dziennikarze z krajów unijnych goszczący  na zaproszeni Ministerstwa Rolnictwa  w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Gwałtowana burza i rzęsista ulewa jaka towarzyszyła otwarciu targów nie odstraszyła wystawców i gości. Organizatorzy szacują, że po raz kolejny pobity został rekord frekwencji, że ok.  około 40 zwiedzających, a często i kupujących odwiedziło rolniczą wystawę w Minikowie.

 

Tekst i zdjęcia - Roman Such

data2
Audycje Radiowe ARiMR Ekspert ARiMR odpowiada na pytania Tam byliśmy
zobacz także
Efektywnie gospodaruj nawozami - stop stratom azotu i fosforu
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

© 2010 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

linia