wyszukiwarka

Płońsk stolicą mazowieckiego rolnictwa

Część oficjalna Mazowieckich Dni Rolnictwa
Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR w rozmowie z pracownikami MzOR obsługującymi stoisko promocyjno -informacyjne

Przed dwa dni Płońsk był stolicą mazowieckiego rolnictwa.18 i 19 czerwca na terenie ODR Poświętne w Płońsku obywały  się XII Mazowieckie Dni Rolnictwa i Mazowiecka  Wystawa Zwierząt Hodowlanych.  Była to okazja do prezentacji maszyn i urządzeń do produkcji rolnej a także wyróżnienia  najciekawszych  rozwiązań i technologii . Swoje puchary odebrali też hodowcy zwierząt.

18 czerwca wręczano wyróżnienia w licznych konkursach związanych z rolnictwem. Puchar Prezesa ARiMR został wręczony firmie Swimer z Torunia, która zaprezentowała  dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy .Ten produkt   został nagrodzony za możliwość racjonalnej dystrybucji paliwa w gospodarstwie, oszczędność aparatury wtryskowej i ochronę środowiska przed skażeniem. W niedzielę dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego  Mariusz Kostka wręczał statuetki Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa hodowcom trzody chlewnej - uczestnikom Mazowieckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Stoisko promocyjno-wystawiennicze zorganizowało płońskie BP. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem gości Mazowieckich Dni Rolnictwa.

Rolnicy pytali o  program "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach PROW 2007-2013 o Młodego rolnika i terminy kolejnych naborów na działania PROW : Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw.

data2
Audycje Radiowe ARiMR Ekspert ARiMR odpowiada na pytania Tam byliśmy
zobacz także
Efektywnie gospodaruj nawozami - stop stratom azotu i fosforu
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

© 2010 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

linia