wyszukiwarka
Na stoisku ARiMR z-ca kierownika BP Wieruszów, Henryk Niedźwiecki w towarzystwie kierownika KRUS Piotra Wróbla oraz pracowników ODR
Część korowodu reprezentująca zimę - na czele Św. Mikołaj
Scenki rodzajowe z życia wsi prezentowane podczas przemarszu

BP Wieruszów (łódzkie) na Święcie Plonów w Radostowie Pierwszym

29 sierpnia 2010 r. w Radostowie Pierwszym, (gm. Czastary. pow. Wieruszowski) odbyło się Gminno-Powiatowe Święto Plonów.

Uroczystość rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego, którego uczestnicy nieśli plony ogrodów i sadów  oraz wieńce dożynkowe.  Korowód składał się  z czterech  grup, odpowiadających czterem porom roku. Przemarszowi  korowodu towarzyszyły prezentacje scenek rodzajowych z życia wsi inscenizowanych na przyczepach i wozach. Spektaklowi  nie brakowało także oprawy dźwiękowo- muzycznej - zabrzmiały przyśpiewki ludowe, kapele i soliści, zagrała orkiestra dęta OSP w Łubnicach. Następnie odprawiono mszę św. w intencji rolników i rolniczego trudu.

Podczas części oficjalnej Kierownik BP w Wieruszowie Andrzej Żóraw, wręczył uroczyście odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa". Następnie odbyło się podsumowanie konkursu na najładniej udekorowaną posesję. Uczestników zabawiał kabaret oraz do końca imprezy - zespół muzyczny.

Na stoisku działalność Agencji promowali pracownicy BP w Wieruszowie. Punkt informacyjny na stoisku ARiMR cieszył się częstymi odwiedzinami rolników, którzy interesowali się głównie sytuacją bieżącą związaną z dotacjami dla rolnictwa. Pytali najczęściej o Renty strukturalne i Ułatwianie startu młodym rolnikom.  Jak zwykle dzieci  otrzymywały promocyjne opaski odblaskowe i breloczki, długopisy oraz Agencyjne "krówki".

data2
Audycje Radiowe ARiMR Ekspert ARiMR odpowiada na pytania Tam byliśmy
zobacz także
Efektywnie gospodaruj nawozami - stop stratom azotu i fosforu
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

© 2010 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

linia