eWniosekPlus

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy,że aplikacja eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach:
Firefox 53.x, Chrome 58.x, Opera 45.x lub w wersjach wyższych.


Uwaga! nastąpiła zmiana identyfikatorów działek referencyjnych (gmin i obrębów w nr TERYT) - dowiedz się więcej

 

 

Szanowni Państwo!

W części wniosków wysłanych w aplikacji eWniosekPlus stwierdzono przypadki deklarowania działek referencyjnych, na których nie została narysowana żadna uprawa lub narysowana uprawa nie została zgłoszona do żadnej płatności, co będzie skutkowało brakiem przyznania płatności. Zachęcamy do zweryfikowania danych w eWniosekPlus w terminie, który umożliwi Państwu wprowadzenie ewentualnych zmian w przesłanym wniosku.

 

Szanowni Państwo!

W dniu 08-06-2018 r. stwierdzony został błąd w aplikacji eWniosekPlus. Błąd polega na tym, iż w przeglądzie WYSŁANEGO WNIOSKU w sekcji Zazielenienie zawsze prezentowana jest wartość gruntów ornych równa 0,00ha, nie są prezentowane dane na temat kontroli w zakresie dywersyfikacji upraw i EFA, nie jest również widoczna sekcja z zadeklarowanymi wcześniej EFA. Dodatkowo w ramach wydruku wysłanego wniosku nie są generowane załączniki graficzne.

Uwaga! Błąd dotyczy jedynie wyświetlania danych w przeglądzie WYSŁANEGO WNIOSKU w aplikacji eWniosekPlus, nie powoduje zmiany danych w wysłanych do ARiMR wnioskach. Zadeklarowane EFA są widoczne na wydruku wysłanego wniosku. Przywrócenie poprawnego działania aplikacji powinno nastąpić w dniu 11-06-2018 r.

W dniu 10 czerwca 2018 r. problem został naprawiony.

 

 

Dostępność aplikacji eWniosekPlus

Poniedziałek - Piątek

Aplikacja dostępna całodobowo z wyłączeniem przerw serwisowych:
Wtorek       22:00 – 2:00
Czwartek   22:00 – 2:00
podczas których aplikacja będzie niedostępna.

Sobota

w godzinach 5:00 - 22:00

Niedziela

w godzinach 5:00 - 24:00

Powyższe przerwy mogą się przedłużyć w zależności od długości przerwy serwisowej które będzie się odbywać w danym dniu. O zmianach w dostępności eWniosku będziemy na bieżąco informować tak jak to się odbywało do tej pory.

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI NA ROK 2018 W APLIKACJI eWniosekPlus - otwórz

 

Komunikaty o dostępności systemów teleinformatycznych ARiMR

Szanowni Państwo,

W przypadku, gdy w momencie wysłania wniosku do ARiMR aplikacja eWniosekPlus generuje komunikat, że wniosku nie udało się wysłać, przed ponowną próbą wysłania wniosku zalecamy weryfikację w zakładce WYSŁANE, czy wniosek został wysłany oraz czy dane w wysłanym wniosku są zgodne z deklaracją rolnika.

 

Uwaga!!! - zanim wypełnisz wniosek

1. Przed każdorazowym rozpoczęciem pracy w aplikacji eWniosekPlus zalecane jest wyczyszczenie ostatniej historii w przeglądarce internetowej.

2. Przed wysłaniem Wniosku do ARiMR należy zweryfikować, czy wszystkie dane zostały uzupełnione, w szczególności czy wszystkie uprawy zostały narysowane oraz czy zaznaczono wnioskowane płatności.

3.Opcja <Wycofaj> dostępna dla wniosków wysłanych (zakładka WYSŁANE) służy do wycofania całego wniosku w przypadku, gdy rolnik nie zamierza ubiegać się o płatności w roku 2018. W przypadku konieczności zmiany lub poprawy danych w wysłanym wniosku należy przejść na zakładkę „Nowe” i wybrać „Wniosek o przyznanie płatności 2018”. Aplikacja umożliwi edycję danych we wniosku wysłanym do ARiMR. Po poprawieniu danych należy wysłać wniosek do ARiMR. Będzie on traktowany jako zmiana do wniosku/wycofanie części wniosku w zależności od zmian wprowadzonych w stosunku do pierwotnego wniosku.

 

Problemy i błędy dotyczące eWniosekPlus prosimy zgłaszać przez portal:

POMOC.ARIMR.GOV.PL

 

Komunikaty o dostępności systemów teleinformatycznych ARiMR

Pomoc


DEMO

DANE DO LOGOWANIA:
login: demo
hasło: demo

 

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wersja DEMO aplikacji eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach: Mozilla Firefox 53.x, Google Chrome 58.x  lub w wersjach wyższych.

Wersja demonstracyjna nie służy do zakładania kont w aplikacji eWniosekPlus. Wersja demo nie służy do składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich.

Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2018    w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus - otwórz

 

Wersja DEMO stanowi demonstracyjną wersję aplikacji eWniosekPlus i służy do zapoznania użytkownika z podstawową ścieżką wypełniania wniosku o przyznanie płatności w kampanii 2018. Wersja ta nie zawiera wszystkich funkcjonalności, które będą dostępne w pełnej wersji aplikacji eWniosekPlus. Funkcjonalności dostępne w wersji DEMO będą stopniowo rozszerzane do czasu uruchomienia pełnej wersji eWniosekPlus.


Po zalogowaniu do wersji DEMO inicjalnie zostaną wyświetlone dane testowego rolnika (utworzone na potrzeby wersji DEMO). Wniosek o przyznanie płatności będzie zawierał dane spersonalizowane na podstawie wniosku z roku 2017 w zakresie płatności, działek referencyjnych, działek rolnych, gruntów niezgłoszonych  oraz elementów EFA.


Użytkownik będzie mógł dowolnie zmieniać prezentowane dane, w szczególności z poziomu mapy, deklarować uprawy oraz elementy EFA. Wyrysowane na mapie obiekty zostaną przeniesione do części alfanumerycznej wniosku (wraz z wyliczeniem powierzchni). Podczas pracy na bieżąco będą prezentowane: podpowiedzi i komunikaty które ułatwią korzystanie z aplikacji. Wprowadzane modyfikacje na wersji demonstracyjnej nie podlegają zapisowi.

Funkcjonalności dostępne w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus zostały opisane w INSTRUKCJI wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus.

Przejdź do filmu jak wypełnić eWniosekPlus w wersji demo:

zdjęcie strony internetowej

Konfiguracja stacji klienckiej umożliwiająca korzystanie z aplikacji eWniosekPlus