ARiMR

Ceny gruntów wg GUS

KOREKTA średnich cen gruntów w obrocie prywatnym dla województw w III kwartale 2008 r., wg danych GUS (obowiązują dla działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 22 grudnia 2008 r. do 15 lutego 2009 r.)

L.p. Województwo

Ceny gruntów rolnych w złotych za hektar

Grunty ogółem Grunty dobre Grunty średnie Grunty słabe
1 Dolnośląskie 13 945,90 16 844,10 14 327,80 9 392,30
2 Kujawsko-Pomorskie 25 445,60 29 872,90 26 202,10 20 312,40
3 Lubelskie 10 551,20 13 480,60 10 462,60 7 904,00
4 Lubuskie 7 763,90 9 558,60 8 003,60 6 398,20
5 Łódzkie 14 881,00 17 475,20 17 335,30 11 521,50
6 Małopolskie 14 228,20 15 316,10 13 965,40 12 714,40
7 Mazowieckie 16 715,40 23 145,80 17 232,20 13 537,80
8 Opolskie 13 781,60 17 932,60 14 505,70 10 229,30
9 Podkarpackie 8 457,20 10 268,00 8 576,30 6 822,00
10 Podlaskie 16 789,50 21 051,30 18 140,10 14 087,40
11 Pomorskie 17 796,00 21 336,50 17 653,70 15 738,80
12 Śląskie 14 724,10 21 267,10 14 084,50 10 771,60
13 Świętokrzyskie 8 315,40 10 667,70 8 533,70 5 995,00
14 Warmińsko-Mazurskie 13 264,40 14 190,00 14 123,70 11 659,40
15 Wielkopolskie 24 407,70 33 552,20 26 075,50 17 952,70
16 Zachodniopomorskie 9 832,20 11 706,60 10 385,30 7 924,20

Polska

15 321,90 18 695,00 16 013,40 12 278,20

 

KOREKTA średnich cen gruntów w obrocie prywatnym dla województw w II kwartale 2008 r., wg GUS (obowiązuje dla działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 20 października 2008 r. do 21 grudnia 2008 r.)

L.p. Województwo

Ceny gruntów rolnych w złotych za hektar

Grunty ogółem Grunty dobre Grunty średnie Grunty słabe
1 Dolnośląskie 16 160,30 20 541,50 15 858,90 11 725,30
2 Kujawsko-Pomorskie 25 479,70 30 728,90 25 638,90 20 338,00
3 Lubelskie 10 745,40 13 518,70 10 589,30 8 018,30
4 Lubuskie 8 731,80 9 637,80 9 368,50 7 550,80
5 Łódzkie 15 851,30 21 047,90 17 548,90 11 410,40
6 Małopolskie 14 855,80 16 856,70 15 884,00 9 724,60
7 Mazowieckie 20 289,00 26 584,60 21 857,30 15 270,90
8 Opolskie 14 845,30 18 637,50 15 619,80 10 880,40
9 Podkarpackie 8 542,80 9 402,80 8 470,60 7 437,80
10 Podlaskie 18 258,10 20 654,30 20 380,60 14 629,40
11 Pomorskie 19 607,90 23 076,00 20 400,80 16 948,10
12 Śląskie 15 316,00 19 390,60 14 994,00 12 868,40
13 Świętokrzyskie 10 081,80 14 239,80 10 276,80 6 447,60
14 Warmińsko-Mazurskie 14 543,70 17 693,60 15 412,70 12 005,00
15 Wielkopolskie 26 381,40 36 793,00 27 481,20 18 927,00
16 Zachodniopomorskie 10 732,80 12 157,40 11 352,10 8 931,90

Polska

16 240,70 19 998,60 16 866,60 12 673,50

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw I kwartale 2008 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 1 lipca 2008 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

 

 

 

 

 

 

L.p

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

13 279,1

16 189,2

13 260,5

9 234,1

2

Kujawsko-Pomorskie

24 321,6

27 940,0

25 502,4

19 143,5

3

Lubelskie

9 843,8

12 415,3

9 988,2

7 275,9

4

Lubuskie

7 538,2

9 080,6

7 925,5

6 162,2

5

Łódzkie

14 418,1

17 969,6

15 950,6

11 236,0

6

Małopolskie

13 309,4

14 652,0

12 995,6

11 338,3

7

Mazowieckie

16 936,4

24 447,0

17 152,8

13 372,0

8

Opolskie

13 425,6

17 251,6

14 084,0

9 886,9

9

Podkarpackie

7 702,5

8 652,9

7 693,9

6 749,5

10

Podlaskie

16 260,6

20 633,3

17 620,9

13 651,6

11

Pomorskie

17 291,2

21 750,2

17 102,7

14 962,5

12

Śląskie

13 843,0

19 860,0

13 671,2

10 133,3

13

Świętokrzyskie

8 318,1

10 986,6

8 372,0

6 057,2

14

Warmińsko-Mazurskie

12 244,9

13 461,5

13 037,8

10 640,8

15

Wielkopolskie

22 933,4

31 589,3

24 618,1

16 942,7

16

Zachodniopomorskie

9 704,1

11 750,2

10 111,2

7 785,7

Polska

14 548,4

17 602,0

15 268,8

11 638,3

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w IV kwartale 2007 r. wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 22 lutego 2008 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

L.pWojewództwoCeny gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie1272616337125848439
2Kujawsko-pomorskie20449239732100516202
3Lubelskie90671188889246604
4Lubuskie6390741268375225
5Łódzkie1254016398140799646
6Małopolskie1323315111138639428
7Mazowieckie13583178821478910290
8Opolskie1101814702112678170
9Podkarpackie6657808365475212
10Podlaskie14382194211550811886
11Pomorskie15356200651548013312
12Śląskie13083169101270710253
13Świętokrzyskie7118957172015157
14Warmińsko-Mazurskie90721006797247812
15Wielkopolskie20396271472166914922
16Zachodniopomorskie90511091793377395

Polska

1261915694132329807

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w III kwartale 2007 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 22 listopada 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie10 83013 56811 0257 182
2.Kujawsko-Pomorskie18 78122 44819 03915 161
3.Lubelskie8 86811 4968 8276 471
4.Lubuskie6 2127 5806 6674 842
5.Łódzkie12 28515 45214 0679 483
6.Małopolskie12 65315 12113 2888 318
7.Mazowieckie12 63417 20813 7789 380
8.Opolskie10 41313 72410 8957 754
9.Podkarpackie6 4527 7966 4135 000
10.Podlaskie14 10219 46215 13411 652
11.Pomorskie13 76418 97414 19511 314
12.Śląskie11 36715 38811 3638 794
13.Świętokrzyskie7 1199 3997 2135 112
14.Warmińsko-Mazurskie8 4689 9389 0197 117
15.Wielkopolskie19 51626 43520 64714 003
16.Zachodniopomorskie8 54210 3528 8076 902

Polska

11 96815 05912 5409 236

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w II kwartale 2007 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 22 października 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał) 

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie12 90916 99711 9477 586
2.Kujawsko-Pomorskie19 04623 26019 36214 335
3.Lubelskie8 95512 1518 5746 046
4.Lubuskie6 9237 9397 4665 778
5.Łódzkie12 04616 22013 4567 989
6.Małopolskie13 34715 66513 8109 122
7.Mazowieckie14 71823 64415 7839 531
8.Opolskie10 92014 74410 2006 781
9.Podkarpackie6 7047 3306 8295 437
10.Podlaskie13 59316 80215 59910 009
11.Pomorskie16 66620 37815 83214 677
12.Śląskie14 72518 94513 32412 951
13.Świętokrzyskie8 39411 8677 5425 136
14.Warmińsko-Mazurskie9 04710 4569 7167 521
15.Wielkopolskie21 95930 40822 69915 290
16.Zachodniopomorskie8 38810 1098 6276 734

Polska

12 58416 17912 9989 093

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w I kwartale 2007 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 1 lipca 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie9 88612 5849 5456 700
2.Kujawsko-Pomorskie18 07421 83417 99314 508
3.Lubelskie8 63511 8518 4116 119
4.Lubuskie5 7597 0106 1904 398
5.Łódzkie11 07513 54512 7318 495
6.Małopolskie11 60313 68611 5698 643
7.Mazowieckie12 25916 60413 3499 263
8.Opolskie10 15013 20910 6467 299
9.Podkarpackie6 0117 5035 8854 428
10.Podlaskie13 79819 91614 73511 212
11.Pomorskie12 65416 45013 31710 239
12.Śląskie11 21314 85011 3798 619
13.Świętokrzyskie7 1089 4277 1974 871
14.Warmińsko-Mazurskie9 50612 00510 1957 820
15.Wielkopolskie18 17424 92219 07013 263
16.Zachodniopomorskie7 9019 7828 1276 384

Polska

11 36614 36611 8648 776

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w IV kwartale 2006 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 1 kwietnia 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie8 37210 7798 5335 554
2.Kujawsko-Pomorskie14 57018 06214 94710 965
3.Lubelskie7 40510 1537 5405 269
4.Lubuskie5 0816 4245 4363 699
5.Łódzkie10 00812 59611 1057 620
6.Małopolskie9 24211 304 9 1576 836
7.Mazowieckie10 76014 86911 5887 805
8.Opolskie7 91610 0128 4835 750
9.Podkarpackie4 6095 7064 5253 545
10.Podlaskie11 01814 68112 0328 844
11.Pomorskie9 98713 55510 1767 896
12.Śląskie8 89113 2218 9596 580
13.Świętokrzyskie6 4609 0896 2174 209
14.Warmińsko-Mazurskie7 2829 6057 4996 369
15.Wielkopolskie16 70423 09317 91811 141
16.Zachodniopomorskie6 7368 2667 0975 358

Polska

9 61012 52410 0257 173

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w III kwartale 2006 r., według danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

L.p.

Województwo

Centy gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

7 664

9 986

7 800

4 822

2

Kujawsko-Pomorskie

14 100

17 568

14 543

10 494

3

Lubelskie

7 114

9 643

7 123

5 237

4

Lubuskie

4 663

5 794

5 063

3 373

5

Łódzkie

9 559

12 578

10 457

7 185

6

Małopolskie

8 857

11 067

8 883

6 254

7

Mazowieckie

10 377

14 502

11 196

7 349

8

Opolskie

7 661

9 694

8 211

5 580

9

Podkarpackie

4 419

5 464

4 312

3 442

10

Podlaskie

10 803

14 520

11 886

8 618

11

Pomorskie

9 166

12 298

9 380

7 378

12

Śląskie

9 013

12 710

9 084

6 861

13

Świętokrzyskie

6 204

8 560

6 246

4 172

14

Warmińsko-Mazurskie

6 509

8 076

6 907

5 598

15

Wielkopolskie

15 914

22 173

16 855

10 750

16

Zachodniopomorskie

6 383

8 199

6 681

4 978

 

Polska

9 259

12 136

9 683

6 882

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w II kwartale 2006 r., według danych GUS (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od dnia 1 października 2006r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

L.p

Województwo

Centy gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

8 525

11 234

8 651

5 777

2

Kujawsko-Pomorskie

15 085

18 667

15 222

11 581

3

Lubelskie

7 114

9 361

7 057

5 199

4

Lubuskie

4 887

5 982

5 313

3 796

5

Łódzkie

9 893

13 184

11 040

6 910

6

Małopolskie

10 043

11 727

10 182

8 056

7

Mazowieckie

11 175

15 141

12 159

8 337

8

Opolskie

8 026

10 453

8 161

5 491

9

Podkarpackie

4 867

5 721

4 784

3 913

10

Podlaskie

11 560

16 786

12 901

8 914

11

Pomorskie

10 452

14 110

10 750

8 377

12

Śląskie

9 589

12 059

9 881

7 280

13

Świętokrzyskie

6 312

8 782

6 428

4 200

14

Warmińsko-Mazurskie

6 917

9 062

7 344

5 695

15

Wielkopolskie

15 201

22 087

16 529

10 315

16

Zachodniopomorskie

6 142

7 629

6 452

4 875

 

Polska

9 339

12 053

9 785

7 035

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w I kwartale 2006 r., wg danych GUS (obowiązują dla Działania ?Inwestycje w gospodarstwach rolnych? od 1 lipca 2006 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał).

L.p

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

7 340

9 891

7 460

4 675

2

Kujawsko-Pomorskie

13 684

17 118

14 056

10 076

3

Lubelskie

6 978

9 524

7 107

4 950

4

Lubuskie

4 452

5 552

4 841

3 272

5

Łódzkie

9 645

13 274

10 432

7 062

6

Małopolskie

8 939

11 033

8 821

6 504

7

Mazowieckie

9 895

13 984

10 574

7 104

8

Opolskie

7 512

9 558

7 935

5 452

9

Podkarpackie

4 430

5 394

4 410

3 342

10

Podlaskie

10 412

14 176

11 392

8 148

11

Pomorskie

8 865

12 152

9 036

7 072

12

Śląskie

8 630

11 374

8 929

6 580

13

Świętokrzyskie

6 246

8 441

6 402

4 225

14

Warmińsko-Mazurskie

6 771

9 108

7 026

5 694

15

Wielkopolskie

15 319

21 015

16 400

10 310

16

Zachodniopomorskie

5 978

8 046

6 217

4 463

 

Polska

8 953

11 790

9 357

6 576

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w IV kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 marca 2006 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał).

L.pWojewództwoCenty gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie7 2559 5287 3664 621
2Kujawsko-Pomorskie12 44216 00513 0318 873
3Lubelskie6 5618 9866 7184 576
4Lubuskie4 3325 7534 5693 004
5Łódzkie9 33612 85910 3516 806
6Małopolskie8 24610 024 8 2436 081
7Mazowieckie9 42312 740 10 4546 578
8Opolskie7 1339 397 7 6285 213
9Podkarpackie4 3045 350 4 3172 870
10Podlaskie9 72813 894 10 8247 222
11Pomorskie9 33911 414 9 7407 478
12Śląskie8 36910 711 8 4496 414
13Świętokrzyskie5 6697 684 5 6833 743
14Warmińsko-Mazurskie5 8537 640 6 3004 853
15Wielkopolskie13 79419 054 14 5019 385
16Zachodniopomorskie5 1896 771 5 4863 726
Polska8 34010 897 8 7946 054

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w III kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 stycznia 2006 roku do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp.WojewództwoCeny gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie6 8048 9056 9154 534
2Kujawsko-Pomorskie12 08915 64212 6598 447
3Lubelskie6 4348 7646 6284 372
4Lubuskie4 1355 6044 4352 836
5Łódzkie9 05012 3049 8606 315
6Małopolskie8 0179 7717 9646 140
7Mazowieckie9 05412 22510 0876 218
8Opolskie6 9049 1497 3365 081
9Podkarpackie4 1485 3434 1172 792
10Podlaskie9 50213 52510 4647 058
11Pomorskie9 38311 4169 5467 712
12Śląskie7 4769 5387 9685 286
13Świętokrzyskie5 6277 7185 6183 748
14Warmińsko-Mazurskie5 8097 8746 2174 703
15Wielkopolskie13 30518 61513 8968 952
16Zachodniopomorskie4 9646 7635 2063 463
Polska8 13910 7798 5455 837

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w II kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 listopada 2005 roku do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp.WojewództwoCeny gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie7 1309 4816 9334 712
2Kujawsko-Pomorskie12 03215 34312 3578 463
3Lubelskie6 1168 4186 0873 736
4Lubuskie4 5646 1084 8093 392
5Łódzkie8 77812 1929 2665 551
6Małopolskie9 72412 3358 9217 521
7Mazowieckie10 72817 44811 0866 804
8Opolskie7 1899 6817 0464 563
9Podkarpackie4 5705 3044 7283 318
10Podlaskie8 89610 78810 2696 523
11Pomorskie8 48911 0998 9866 219
12Śląskie9 33213 3149 3947 380
13Świętokrzyskie7 18511 5336 1603 570
14Warmińsko-Mazurskie5 4457 1235 7124 488
15Wielkopolskie12 59717 92513 1638 131
16Zachodniopomorskie5 2396 9415 4103 812
Polska8 40311 5918 6085 732

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w I kwartale 2007 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 1 lipca 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie9 88612 5849 5456 700
2.Kujawsko-Pomorskie18 07421 83417 99314 508
3.Lubelskie8 63511 8518 4116 119
4.Lubuskie5 7597 0106 1904 398
5.Łódzkie11 07513 54512 7318 495
6.Małopolskie11 60313 68611 5698 643
7.Mazowieckie12 25916 60413 3499 263
8.Opolskie10 15013 20910 6467 299
9.Podkarpackie6 0117 5035 8854 428
10.Podlaskie13 79819 91614 73511 212
11.Pomorskie12 65416 45013 31710 239
12.Śląskie11 21314 85011 3798 619
13.Świętokrzyskie7 1089 4277 1974 871
14.Warmińsko-Mazurskie9 50612 00510 1957 820
15.Wielkopolskie18 17424 92219 07013 263
16.Zachodniopomorskie7 9019 7828 1276 384

Polska

11 36614 36611 8648 776

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w IV kwartale 2006 r., wg danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od 1 kwietnia 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1.Dolnośląskie8 37210 7798 5335 554
2.Kujawsko-Pomorskie14 57018 06214 94710 965
3.Lubelskie7 40510 1537 5405 269
4.Lubuskie5 0816 4245 4363 699
5.Łódzkie10 00812 59611 1057 620
6.Małopolskie9 24211 304 9 1576 836
7.Mazowieckie10 76014 86911 5887 805
8.Opolskie7 91610 0128 4835 750
9.Podkarpackie4 6095 7064 5253 545
10.Podlaskie11 01814 68112 0328 844
11.Pomorskie9 98713 55510 1767 896
12.Śląskie8 89113 2218 9596 580
13.Świętokrzyskie6 4609 0896 2174 209
14.Warmińsko-Mazurskie7 2829 6057 4996 369
15.Wielkopolskie16 70423 09317 91811 141
16.Zachodniopomorskie6 7368 2667 0975 358

Polska

9 61012 52410 0257 173

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w III kwartale 2006 r., według danych Głównego Urzędu Statystycznego (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

L.p.

Województwo

Centy gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

7 664

9 986

7 800

4 822

2

Kujawsko-Pomorskie

14 100

17 568

14 543

10 494

3

Lubelskie

7 114

9 643

7 123

5 237

4

Lubuskie

4 663

5 794

5 063

3 373

5

Łódzkie

9 559

12 578

10 457

7 185

6

Małopolskie

8 857

11 067

8 883

6 254

7

Mazowieckie

10 377

14 502

11 196

7 349

8

Opolskie

7 661

9 694

8 211

5 580

9

Podkarpackie

4 419

5 464

4 312

3 442

10

Podlaskie

10 803

14 520

11 886

8 618

11

Pomorskie

9 166

12 298

9 380

7 378

12

Śląskie

9 013

12 710

9 084

6 861

13

Świętokrzyskie

6 204

8 560

6 246

4 172

14

Warmińsko-Mazurskie

6 509

8 076

6 907

5 598

15

Wielkopolskie

15 914

22 173

16 855

10 750

16

Zachodniopomorskie

6 383

8 199

6 681

4 978

 

Polska

9 259

12 136

9 683

6 882

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w II kwartale 2006 r., według danych GUS (obowiązują dla Działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" od dnia 1 października 2006r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

L.p

Województwo

Centy gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

8 525

11 234

8 651

5 777

2

Kujawsko-Pomorskie

15 085

18 667

15 222

11 581

3

Lubelskie

7 114

9 361

7 057

5 199

4

Lubuskie

4 887

5 982

5 313

3 796

5

Łódzkie

9 893

13 184

11 040

6 910

6

Małopolskie

10 043

11 727

10 182

8 056

7

Mazowieckie

11 175

15 141

12 159

8 337

8

Opolskie

8 026

10 453

8 161

5 491

9

Podkarpackie

4 867

5 721

4 784

3 913

10

Podlaskie

11 560

16 786

12 901

8 914

11

Pomorskie

10 452

14 110

10 750

8 377

12

Śląskie

9 589

12 059

9 881

7 280

13

Świętokrzyskie

6 312

8 782

6 428

4 200

14

Warmińsko-Mazurskie

6 917

9 062

7 344

5 695

15

Wielkopolskie

15 201

22 087

16 529

10 315

16

Zachodniopomorskie

6 142

7 629

6 452

4 875

 

Polska

9 339

12 053

9 785

7 035

 

Średnie ceny gruntów w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w I kwartale 2006 r., wg danych GUS (obowiązują dla Działania ?Inwestycje w gospodarstwach rolnych? od 1 lipca 2006 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał).

L.p

Województwo

Ceny gruntów w złotych za hektar

Grunty ogółem

Grunty dobre

Grunty średnie

Grunty słabe

1

Dolnośląskie

7 340

9 891

7 460

4 675

2

Kujawsko-Pomorskie

13 684

17 118

14 056

10 076

3

Lubelskie

6 978

9 524

7 107

4 950

4

Lubuskie

4 452

5 552

4 841

3 272

5

Łódzkie

9 645

13 274

10 432

7 062

6

Małopolskie

8 939

11 033

8 821

6 504

7

Mazowieckie

9 895

13 984

10 574

7 104

8

Opolskie

7 512

9 558

7 935

5 452

9

Podkarpackie

4 430

5 394

4 410

3 342

10

Podlaskie

10 412

14 176

11 392

8 148

11

Pomorskie

8 865

12 152

9 036

7 072

12

Śląskie

8 630

11 374

8 929

6 580

13

Świętokrzyskie

6 246

8 441

6 402

4 225

14

Warmińsko-Mazurskie

6 771

9 108

7 026

5 694

15

Wielkopolskie

15 319

21 015

16 400

10 310

16

Zachodniopomorskie

5 978

8 046

6 217

4 463

 

Polska

8 953

11 790

9 357

6 576

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w IV kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 marca 2006 r. do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał).

L.pWojewództwoCenty gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie7 2559 5287 3664 621
2Kujawsko-Pomorskie12 44216 00513 0318 873
3Lubelskie6 5618 9866 7184 576
4Lubuskie4 3325 7534 5693 004
5Łódzkie9 33612 85910 3516 806
6Małopolskie8 24610 024 8 2436 081
7Mazowieckie9 42312 740 10 4546 578
8Opolskie7 1339 397 7 6285 213
9Podkarpackie4 3045 350 4 3172 870
10Podlaskie9 72813 894 10 8247 222
11Pomorskie9 33911 414 9 7407 478
12Śląskie8 36910 711 8 4496 414
13Świętokrzyskie5 6697 684 5 6833 743
14Warmińsko-Mazurskie5 8537 640 6 3004 853
15Wielkopolskie13 79419 054 14 5019 385
16Zachodniopomorskie5 1896 771 5 4863 726
Polska8 34010 897 8 7946 054

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w III kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 stycznia 2006 roku do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał) 

Lp.WojewództwoCeny gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie6 8048 9056 9154 534
2Kujawsko-Pomorskie12 08915 64212 6598 447
3Lubelskie6 4348 7646 6284 372
4Lubuskie4 1355 6044 4352 836
5Łódzkie9 05012 3049 8606 315
6Małopolskie8 0179 7717 9646 140
7Mazowieckie9 05412 22510 0876 218
8Opolskie6 9049 1497 3365 081
9Podkarpackie4 1485 3434 1172 792
10Podlaskie9 50213 52510 4647 058
11Pomorskie9 38311 4169 5467 712
12Śląskie7 4769 5387 9685 286
13Świętokrzyskie5 6277 7185 6183 748
14Warmińsko-Mazurskie5 8097 8746 2174 703
15Wielkopolskie13 30518 61513 8968 952
16Zachodniopomorskie4 9646 7635 2063 463
Polska8 13910 7798 5455 837

 

Średnie ceny gruntów ornych w obrocie prywatnym dla poszczególnych województw w II kwartale 2005 roku wg danych GUS (obowiązują od 1 listopada 2005 roku do dnia udostępnienia przez ARiMR danych za kolejny kwartał)

Lp.WojewództwoCeny gruntów w złotych za hektar
Grunty ogółemGrunty dobreGrunty średnieGrunty słabe
1Dolnośląskie7 1309 4816 9334 712
2Kujawsko-Pomorskie12 03215 34312 3578 463
3Lubelskie6 1168 4186 0873 736
4Lubuskie4 5646 1084 8093 392
5Łódzkie8 77812 1929 2665 551
6Małopolskie9 72412 3358 9217 521
7Mazowieckie10 72817 44811 0866 804
8Opolskie7 1899 6817 0464 563
9Podkarpackie4 5705 3044 7283 318
10Podlaskie8 89610 78810 2696 523
11Pomorskie8 48911 0998 9866 219
12Śląskie9 33213 3149 3947 380
13Świętokrzyskie7 18511 5336 1603 570
14Warmińsko-Mazurskie5 4457 1235 7124 488
15Wielkopolskie12 59717 92513 1638 131
16Zachodniopomorskie5 2396 9415 4103 812
Polska8 40311 5918 6085 732

 

 

KONTAKT

Nie wahaj się skontaktować z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Informacje kontaktowe

Adres: Centrala ARiMR , Poleczki 33, 02-822 Warszawa
Telefon: 0-800 38-00-84, Fax: 22 318-53-30
Email: info@arimr.gov.pl
Infolinia: 0800 38 00 84

Oddziały Regionalne i Biura Powiatowe
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJACE
WSPIERAMY TAKŻE