Warmińsko-Mazurskie: Spotkania z rolnikami z Izby Rolniczej w Bartoszycach

Głos zabiera z-ca dyr. OR dr Marcin Kazimierczuk

Głos zabiera z-ca dyr. OR dr Marcin Kazimierczuk

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania

13 lutego 2018 r. z-ca dyr. Warmińsko-Mazurskiego OR ARiMR dr Marcin Kazimierczuk uczestniczył w posiedzeniu Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej powiatu bartoszyckiego. Zebrani dyskutowali o sytuacji w rolnictwie, a jednym z głównych punktów obrad były planowane działania PROW 2014-2020 w 2018 roku. Mówiono o e-wniosku oraz o najbliższym naborze na "Modernizację".

Trwają spotkania informacyjne z rolnikami. Pracownicy Warmińsko-Mazurskiego OR oraz kierownicy biur powiatowych wykazują dużą aktywność w terenie, by przed rozpoczęciem naboru wniosków, jak najszerzej informować o zmienionych zasadach.

Dotyczy to szczególnie tegorocznej kampanii składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Na tym etapie są dwie najważniejsze wiadomości. Pierwsza z nich mówi o możliwości złożenia "Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w roku 2018 w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017". Druga wskazuje obowiązek złożenia wniosku w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Na wszystkich spotkaniach rolnicy, nieposiadający jeszcze konta w aplikacji eWniosek, są zachęcani do jego utworzenia.

Dr Marcin Kazimierczuk

Data wprowadzenia: 14.02.2018
Data ostatniej modyfikacji: 14.02.2018 12:29