Święto Cebuli i Ziemniaka w Henrykowie

Stoisko informacyjne ARiMR podczas Święta Cebuli i Ziemniaka

Stoisko informacyjne ARiMR podczas Święta Cebuli i Ziemniaka

W minioną niedzielę 13 sierpnia w Henrykowie, gm. Środa Wielkopolska, odbyła się piętnasta edycja imprezy plenerowej znanej jako "Święto Cebuli i Ziemniaka". Do udziału w niej zaprosili Państwo Monika i Michał Nowakowie - właściciele lokalnego gospodarstwa rolnego.
Wśród instytucji, które przyjęły zaproszenie do udziału w wydarzeniu znalazła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kierownik  Średzkiego Biura Powiatowego zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne, przy którym licznie gromadzili się uczestnicy święta. Korzystając z możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami pytali o zmiany związane z przekształceniem agencji rolnych i działaniami przejmowanymi przez ARiMR. Nie zabrakło również rozmów na temat oferowanych programów pomocowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, czy ewentualności wypłaty zaliczek z tytułu płatności obszarowych w bieżącym roku. Odchodząc od stoiska dorośli otrzymywali broszury i ulotki zawierające szczegółowe informacje dotyczące poruszanych tematów, a dzieci baloniki z logo Agencji.
"Święto Cebuli i Ziemniaka" było doskonałą okazją do spotkania się plantatorów i rolników oraz wymiany doświadczeń z zakresu uprawy tych warzyw. Nabywanie fachowej wiedzy zainteresowanym umożliwiali specjaliści z branżowych firm, którzy także gościli w Henrykowie. Ponadto zwiedzający mieli okazję podziwiać cebulę i ziemniaki rosnące na doświadczalnych poletkach o łącznej powierzchni siedmiu hektarów. Doskonale przygotowany teren pozwolił na oglądanie i ocenianie ponad 70 odmian warzyw.

Data wprowadzenia: 16.08.2017
Data ostatniej modyfikacji: 16.08.2017 13:51