Podlaskie: Targi AgroEkoTurystyczne - Polska smakuje w Augustowie

Stoisko ARiMR cieszyło się dużym zainteresowaniem, odwiedzający pytali o aktualne programy wsparcia

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel uroczyście otworzył Targi.

Pani Beata Alina Orzołek - Zastępca Prezesa ARiMR (druga z prawej) oraz Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Wiesław Grzymała (pierwszy z prawej) podczas uroczystego otwarcia Targów

Jedno ze stoisk z ekologiczną żywnością

Na zdjęciu od lewej: Anna Siebert-Kierownik KRUS PT w Augustowie, Beata Alina Orzołek- Z-ca Prezesa ARiMR oraz Krzysztof Suchocki- Kierownik BP ARiMR w Augustowie

Na zdjęciu od lewej: Zdzisław Wach- Naczelnik WRZ BP ARiMR w Augustowie, Wiesław Grzymała- Dyrektor POR ARiMR, Beata Alina Orzołek- Z-ca Prezesa ARiMR, Anna Siebert - Kierownik KRUS PT w Augustowie oraz Krzysztof Kuczyński- Starszy Specjalista- BP ARiMR w Augustowie.

W dniach 15 i 16 lipca 2017r. Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie stał się miejscem, gdzie można było degustować i zakupić m.in. sery, miody, wędliny, pieczywo, zioła lub nalewki pochodzące od ekologicznych producentów ze wschodnich województw Polski. Wśród wystawców znaleźli się także producenci tkanin, ceramiki użytkowej, wyrobów z drewna, wikliny, gliny oraz przepięknych tkanin, haftów i obrusów. Promowały się także kwatery agroturystyczne. A to wszystko w duchu eko.

Organizatorem Targów była Agencja Rynku Rolnego - Oddział Terenowy w Białymstoku, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel, który dokonał uroczystego ich otwarcia. 
Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która też wspiera ekologicznych producentów rolnych. Stoisko ARiMR obsługiwane było przez Kierownictwo i pracowników Biura Powiatowego ARiMR w Augustowie. Udział w Targach wzięła również Zastępca Prezesa ARiMR – Pani Beata Alina Orzołek oraz kierownictwo Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Stoisko ARiMR cieszyło się dużym zainteresowaniem, a odwiedzający pytali głównie o aktualne działania, w ramach których można składać wnioski. 
Dwa dni targów upłynęły pod znakiem pięknej pogody, mnóstwa konkursów, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a w sobotni wieczór uczestnicy mogli posłuchać występu polsko-ukraińsko-amerykańskiego kwartetu DAGADANA.

Autor: Agata Masłowska, fot. Sylwia Piętka

Data wprowadzenia: 17.07.2017
Data ostatniej modyfikacji: 18.07.2017 14:27