Mazowsze: Uroczystości dożynkowe w powiecie pułtuskim

Pokaz wieńców dożynkowych

Pokaz wieńców dożynkowych

Stoisko ARiMR gościnnie otwarte dla odwiedzających

Stoisko ARiMR gościnnie otwarte dla odwiedzających

Wieńce dożynkowe prezentowane przed sceną

Wieńce dożynkowe prezentowane przed sceną

Rolnicy chętnie odwiedzali stoisko ARiMR

Rolnicy chętnie odwiedzali stoisko ARiMR

Pracownicy Pułtuskiego Biura Powiatowego ARiMR uczestniczyli w dożynkach w swoim regionie, aby wspólnie z rolnikami cieszyć się z zebranych plonów. Podczas Dożynek Gminnych w Gzach i Pokrzywnicy zostały przygotowane punkty informacyjne dla lokalnej społeczności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz wspólnego świętowania były również rozmowy z beneficjentami. Rolników najbardziej interesowały dotacje w ramach aktualnych działań Agencji. Nie zabrakło również pytań o dofinansowanie z różnych działań w ramach PROW 2014-2020 oraz o zasady przyznawania dopłat bezpośrednich. Pracownicy BP ARiMR w Pułtusku podczas spotkania informowali rolników także o możliwościach skorzystania z pomocy dla poszkodowanych w wyniku wiosennych przymrozków. Biuro Powiatowe pomyślało o starszych, którzy mogli otrzymać broszury i foldery informacyjne, a także o młodszych uczestnikach imprezy, dla których przygotowano małe upominki; między innymi breloczki, opaski oraz kamizelki odblaskowe.
Święto plonów w Gzach i Pokrzywnicy rozpoczęło się od wspólnej mszy świętej, odprawianej w podziękowaniu za tegoroczne plony, uzyskane przy bardzo niesprzyjającej pogodzie. Tradycyjnie już po mszy dziękczynnej poświęcone zostały plony i chleb, którym później podzielili się uczestnicy dożynek. Po przejściu barwnego korowodu z wieńcami dożynkowymi na miejsce ekspozycji, nastąpiło przekazanie symbolicznego bochna chleba gminnym włodarzom. Ukoronowaniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Gośćmi na wspólnym świętowaniu byli przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem oraz powiatowi i gminni samorządowcy.
Czas uczestnikom umilały występy artystów: Marty i Pawła Stawińskich, zespołu "Biesiada bez granic", młodzieży szkolnej oraz mieszkańców DPS w Ołdakach. Imprezę uświetniły też występy zespołów. Świętowanie zakończyła plenerowa zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Data wprowadzenia: 13.09.2017
Data ostatniej modyfikacji: 13.09.2017 13:53